Hier zijn de Oscarnominaties van 2021



De genomineerden voor de 93e Academy Awards werden maandagochtend vanuit Londen bekendgemaakt door Priyanka Chopra-Jonas en Nick Jonas, waaronder lievelingen als The Trial of the Chicago 7, Judas and the Black Messiah, en Minari, nog een nominatie voor Chadwick Boseman, en veel liefde voor the Borat sequel.

Voor het eerst zijn er twee vrouwen in de categorie Beste Regisseur: Promising Young Woman‘s Emerald Fennell en Nomadland‘s Chloe Zhao (helaas geen Regina King). Publieksfavorieten als Eurovision en Over the Moon doken ook in andere categorieën op.

LEES OOK: Dit zijn de 10 allerbeste animatiefilms volgens IMDb

Hier is een lijst van alle genomineerden:

Beste Acteur als Bijrol

Sasha Baron Cohen, Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr., One Night in MIami
Paul Raci, Sound of Metal
Lakeith Stanfield, Judas and the Black Messah

Beste Actrice als Bijrol

Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close, Hillbilly Elegy
Olivia Colman, The Father
Amanda Seyfriend, Mank
Youn Yuh-jung, Minari

Beste Kostuum Ontwerp

Emma
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Mulan
Pinocchio

Beste Nummer

Da 5 Bloods
Mank
Minari
News of the World
Soul

Beste Geanimeerde Short Film

Burrow
Genius Loci
If Anything Happens, I Love You
Opera
Yes People

Beste Live Action Short Film

Feeling Through
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
White Eye

Beste Aangepast Scenario

Borat Subsequent Moviefilm
The Father
Nomadland
One Night in Miami
The White Tiger

Beste Originele Screenplay

Judas and the Black Messiah
Minari
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste Acteur als Hoofdrol

Riz Ahmed, Sound of Metal
Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins, The Father
Gary Oldman, Mank
Steven Yeun, Minari

Beste Actrice als Hoofdrol

Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day, The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
Frances McDormand, Nomadland
Carey Mulligan, Promising Young Woman

Beste Geanimeerde Feature Film

Onward
Over the Moon
Shaun The Sheep Movie: Farmageddon
Soul
Wolfwalkers

Beste Cinematografie

Judas and the Black Messiah
Mank
News of the World
Nomadland
The Trial of the Chicago 7

Beste Regisseur

Thomas Vinterberg, Another Round
David Fincher, Mank
Lee Isaac Chung, Minari
Chloe Zhao, Nomadland
Emerald Fennell, Promising Young Woman

Beste Documentaire

Collective
Crip Camp
The Mole Agent
My Octopus Teacher
Time

Beste Documentaire Short Subject

Colette
A Concerto is a Conversation
Do Not Split
Hunger Ward
A Love Song for Latasha

Beste Film Bewerking

The Father
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Tiral of the Chicago 7

Beste Internationale Feature Film

Another Round, Denmark
Better Das, Hong Kong
Collective, Romania
The Man Who Sold His Skin, Tunisia
Quo Vadis Aidaf, Bosnia & Herzegovina

Beste Make-up and Hairstyling

Emma
Hillbilly Elegy
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Pinocchio

Beste Originale Nummer

“Fight for You” Judas and the Black Messiah
“Hear My Voice” Trial of the Chicago 7
“Husavik” Eurovision Contest: The Story of Fire Saga
“Io Si (Seen)” The Life Ahead
“Speak Now” One Night in Miami

Beste Production Design

The Father
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
News of the World
Tenet

Beste Visuele effecten

Love and Monsters
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
Tenet

Beste Prestatie in Geluid

Greyhound
Mank
News of the World
Soul
Sound of Metal

Best Afgebeeld

The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

LEES OOK: Eerste reacties op ‘The Falcon and the Winter Soldier’ zijn zeer lovend

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *