Dit is de volledige lijst van 2021 Emmy winnaars



De grootste avond van televisie was terug met een fysiek evenement na de virtuele ceremonie van COVID-19 in 2020. De 73e jaarlijkse Emmy Awards vonden zondag plaats in Los Angeles en bracht het tv-talent van Hollywood samen.

Of je awards nu wel of niet belangrijk vindt, maar het is wel cool om te winnen. Wie is er met het Emmy-goud naar huis gegaan? Lees verder voor de volledige lijst van winnaars.

LEES OOK: Deze films en series komen in oktober op Netflix

Beste vrouwelijke bijrol in een comedyserie

  • Aidy Bryant, Saturday Night Live
  • Hannah Einbinder, Hacks
  • Kate McKinnon, Saturday Night Live
  • Rosie Perez, The Flight Attendant
  • Cecily Strong, Saturday Night Live
  • Juno Temple, Ted Lasso
  • Hannah Waddingham, Ted Lasso – WINNAAR

Beste mannelijke bijrol in een comedyserie

  • Carl Clemons-Hopkins, Hacks
  • Brett Goldstein, Ted Lasso – WINNAAR
  • Brendan Hunt, Ted Lasso
  • Nick Mohammed, Ted Lasso
  • Paul Reiser, The Kominsky Method
  • Jeremy Swift, Ted Lasso
  • Kenan Thompson, Saturday Night Live
  • Bowen Yang, Saturday Night Live

Beste bijrol in een miniserie of film

  • Renée Elise Goldsberry, Hamilton
  • Kathryn Hahn, WandaVision
  • Moses Ingram, The Queen’s Gambit
  • Julianne Nicholson, Mare Of Easttown – WINNAAR
  • Jean Smart, Mare Of Easttown
  • Phillipa Soo, Hamilton

Beste bijrol in een miniserie of film

  • Thomas Brodie Sangster, The Queen’s Gambit
  • Daveed Diggs, Hamilton
  • Paapa Essiedu, I May Destroy You
  • Jonathan Groff, Hamilton
  • Evan Peters, Mare Of Easttown – WINNAAR
  • Anthony Ramos, Hamilton

Best script voor een dramaserie

  • The Boys (Episode: “What I Know”), Written by Rebecca Sonnenshine (Prime Video)
  • The Crown (Episode: “War”), Written by Peter Morgan (Netflix) WINNAAR
  • The Handmaid’s Tale (Episode: “Home”), Written by Yahlin Chang (Hulu)
  • Lovecraft Country (Episode: “Sundown”), Written by Misha Green (HBO)
  • The Mandalorian (Episode: “Chapter 13: The Jedi”), Written by Dave Filoni (Disney+)
  • The Mandalorian (Episode: “Chapter 16: The Rescue”), Written by Jon Favreau (Disney+)
  • Pose (Episode: “Series Finale”), Written by Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, and Ryan Murphy (FX)

Beste regie voor een dramaserie

  • Bridgerton (Episode: “Diamond of the First Water”), Directed by Julie Anne Robinson (Netflix)
  • The Crown (Episode: “Fairytale”), Directed by Benjamin Caron (Netflix)
  • The Crown (Episode: “War”), Directed by Jessica Hobbs (Netflix) WINNAAR
  • The Handmaid’s Tale (Episode: “The Wilderness”), Directed by Liz Garbus (Hulu)
  • The Mandalorian (Episode: “Chapter 9: The Marshal”), Directed by Jon Favreau (Disney+)
  • Pose (Episode: “Series Finale”), Directed by Steven Canals (FX)

Beste vrouwelijke bijrol in een dramaserie

  • Aunjanue Ellis, Lovecraft Country
  • Emerald Fennell, The Crown
  • Gillian Anderson, The Crown – WINNAAR
  • Helena Bonham Carter, The Crown
  • Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale
  • Samira Wiley, The Handmaid’s Tale
  • Madeline Brewer, The Handmaid’s Tale
  • Ann Dowd, The Handmaid’s Tale

Beste bijrol in een dramaserie

  • Chris Sullivan, This is Us
  • Michael K Williams, Lovecraft Country
  • John Lithgow, Perry Mason
  • Tobias Menzies, The Crown – WINNAAR
  • O-T Fagbenle, The Handmaid’s Tale
  • Max Minghella, The Handmaid’s Tale
  • Bradley Whitford, The Handmaid’s Tale
  • Giancarlo Esposito, The Mandalorian

Beste script voor een talkshow

  • Last Week Tonight with John Oliver – WINNAAR
  • Saturday Night Live
  • The Late Show with Stephen Colbert
  • The Amber Ruffin Show
  • A Black Lady Sketch Show

Beste talkshow

  • Jimmy Kimmel Live!
  • Conan
  • The Daily Show with Trevor Noah
  • The Late Show With Stephen Colbert
  • Last Week Tonight with John Oliver – WINNAAR

Beste talkshow sketch

  • A Black Lady Sketch Show
  • Saturday Night Live – WINNAAR
  • The Flight Attendant (Episode: “In Case of Emergency”), Written by Steve Yockey
  • Girls5eva (Episode: “Pilot”), Written by Meredith Scardino

Beste regie in een comedyserie

  • B Positive (Episode: “Pilot”), Directed by James Burrows
  • The Flight Attendant (Episode: “In Case of Emergency”), Directed by Susanna Fogel
  • Hacks (Episode: “There Is No Line”), Directed by Lucia Aniello WINNAAR
  • Mom (Episode: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”), Directed by James Widdoes
  • Ted Lasso (Episode: “Biscuits”), Directed by Zach Braff
  • Ted Lasso (Episode: “The Hope that Kills You”), Directed by MJ Delaney
  • Ted Lasso (Episode: “Make Rebecca Great Again”), Directed by Declan Lowney

Beste vrouwelijke hoofdrol in een comedy

  • Aidy Bryant, Shrill
  • Kaley Cuoco, The Flight Attendant

  • Allison Janney, Mom
  • Tracee Ellis Ross, black-ish

  • Jean Smart, Hacks WINNAAR

Beste mannelijke hoofdrol in een comedyserie

  • Anthony Anderson, black-ish

  • Michael Douglas, The Kominsky Method

  • William H. Macy, Shameless
  • Jason Sudeikis, Ted Lasso
 WINNAAR
  • Kenan Thompson, Kenan

Beste talentenjacht

  • The Amazing Race

  • Nailed It!

  • RuPaul’s Drag Race

 WINNAAR
  • Top Chef

  • The Voice

Oeuvre-award

Beste regie in een miniserie of film

  • Hamilton, Directed by Thomas Kail
  • I May Destroy You (Episode: “Ego Death”), Directed by Sam Miller and Michaela Coel
  • I May Destroy You (Episode: “Eyes Eyes Eyes Eyes”), Directed by Sam Miller
  • Mare of Easttown, Directed by Craig Zobel
  • The Queen’s Gambit, Directed by Scott Frank

 WINNAAR
  • The Underground Railroad, Directed by Barry Jenkins
  • WandaVision, Directed by Matt Shakman

Beste script voor een miniserie of film

  • I May Destroy You, Written by Michaela Coel

 WINNAAR
  • Mare of Easttown, Written by Brad Ingelsby
  • The Queen’s Gambit, Written by Scott Frank
  • WandaVision (Episode: “All-New Halloween Spooktacular!”), Written by Chuck Hayward and Peter Cameron
  • WandaVision (Episode: “Filmed Before a Live Studio Audience”), Written by Jac Schaeffer
  • WandaVision (Episode: “Previously On”), Written by Laura Donney

Beste vrouwelijke hoodrol in een miniserie of film

  • Michaela Coel, I May Destroy You
  • Cynthia Erivo, Genius: Aretha
  • Elizabeth Olsen, WandaVision
  • Anya Taylor-Joy, The Queen’s Gambit
  • Kate Winslet, Mare of Easttown WINNAAR

Beste acteur in een miniserie of film

  • Paul Bettany, WandaVision
  • Hugh Grant, The Undoing
  • Ewan McGregor, Halston – WINNAAR
  • Lin Manuel-Miranda, Hamilton
  • Leslie Odom Jr, Hamilton

Beste actrice in een dramaserie

  • Emma Corrin, The Crown
  • Olivia Colman, The Crown – WINNAAR
  • MJ Rodriguez, Pose
  • Jurnee Smollett, Lovecraft Country
  • Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
  • Uzo Aduba, In Treatment

Beste acteur in een dramaserie

  • Sterling K Brown, This Is Us
  • Jonathan Majors, Lovecraft Country
  • Josh O’Connor, The Crown – WINNAAR
  • Regé-Jean Page, Bridgerton
  • Billy Porter, Pose
  • Matthew Rhys, Perry Mason

Best vooraf opgenomen entertainment special

  • 8:46 — Dave Chappelle
  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote
  • Bo Burnham: Inside
  • David Byrne’s American Utopia
  • Friends: The Reunion
  • Hamilton – WINNAAR

Beste comedyserie

  • Black-ish
  • Cobra Kai
  • Emily in Paris
  • The Flight Attendant
  • Hacks
  • The Kominsky Method
  • PEN15
  • Ted Lasso – WINNAAR

Beste dramaserie

  • The Boys
  • Bridgerton
  • The Crown – WINNAAR
  • The Handmaid’s Tale
  • Lovecraft Country
  • The Mandalorian
  • Pose
  • This Is Us

LEES OOK: Elke Marvel schurk geranked – van slechtste naar allerbeste

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *